Αποτελέσματα αναζήτησης

HUMMER

O Stephane Peterhansel έχασε στην 12η Ειδική Διαδρομή 20 λεπτά όταν κόλλησε στην άμμο, δηλαδή σχεδόν όλο το προβάδισμά του, αλλά είχε την τύχη να συμβεί κάτι ανάλογο και στον μοναδικό του αντίπαλο, Nani Roma!
Rally Dakar 2012, 13η μέρα: Μάχη στα δευτερόλεπτα!
Άλλοι Αγώνες, Σαβ 14/01/2012
Ο Marc Coma ανέκτησε το προβάδισμα κερδίζοντας τη 12η Ειδική Διαδρομή, από την Arequipa στη Nasca, όμως ο Cyril Despres έχει στρατηγικά το πάνω χέρι στην οριακή μονομαχία των μοτοσικλετών. Ο Stephane Peterhansel ασφαλής στην κορυφή των αυτοκινήτων, παρότι κόλλησε για 20 λεπτά στην άμμο! Φωτορεπορτάζ
Ο Cyril Despres διασχίζει ένα ποτάμι στα πρώτα χιλιόμετρα της ιστορίας του Rally Dakar στο Περού, στην 27η χώρα που το φιλοξενεί
Rally Dakar 2012, 12η μέρα: Το πέρασμα στο Περού
Άλλοι Αγώνες, Παρ 13/01/2012
Η πρώτη Ειδική Διαδρομή του αγώνα στα εφάδη του Περού είχε γαλλικό χρώμα, καθώς οι ταχύτεροι της ημέρας Stephane Peterhansel (MINI) και Cyril Despres (KTM) αύξησαν το προβάδισμά τους στη γενική κατάταξη στα 22:49 και στα 2:22 λεπτά από τους Ισπανούς Nani Roma και Marc Coma αντίστοιχα. Έχασε κάθε ελπίδα νίκης ο Robby Gordon. Φωτορεπορτάζ
Rally Dakar 2012, 11η ημέρα: Βήμα νίκης του Stephane Peterhansel
Άλλοι Αγώνες, Πεμ 12/01/2012
O Γάλλος είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για τη νίκη μετά από χρονοβόρο ατύχημα που είχε ο Robby Gordon, ο οποίος ενδέχεται ακόμα και να αποκλειστεί από τον αγώνα. Συγκλονιστική μάχη στις μοτοσικλέτες, καθώς ο Cyril Despres και ο Marc Coma χωρίζονται από μόλις 21 δευτερόλεπτα!
O Cyril Despres με την εργοστασιακή ΚΤΜ 450 στην περίφημη κάθοδο, με κλίση 32 μοιρών, προς το Iquique της Χιλής και τις όχθες του Ειρηνικού
Rally Dakar 2012, 10η ημέρα: Αντεπίθεση των R. Gordon και C. Despres
Άλλοι Αγώνες, Τετ 11/01/2012
Ο Αμερικανός με το Hummer και ο Γάλλος με την KTM οδήγησαν οριακά, αν όχι εξωφρενικά, και ήταν ταχύτεροι στην 9η Ειδική Διαδρομή από την Antofagasta στο Iquique της Χιλής. Ο πρώτος, έτσι, έφτασε στα 6 λεπτά από την κορυφή, ενώ ο δεύτερος την ανέκτησε. Εγκατέλειψε ο Nasser Al Attiyah. Φωτορεπορτάζ
O Robby Gordon (Hummer) εκμεταλλεύτηκε ένα κλατάρισμα του επικεφαλής της γενικής κατάταξης S. Peterhansel και είναι πλέον σε θέση διεκδίκησης της φετινής νίκης
Rally Dakar 2012, 9η μέρα: Ολική ανατροπή!
Άλλοι Αγώνες, Δευ 09/01/2012
Η μεγαλύτερη φετινή Ειδική Διαδρομή, στην καρδιά της ερήμου Atacama, έκρυβε παγίδες και εκπλήξεις και ανέβασε τον Marc Coma (ΚΤΜ) στην κορυφή της γενικής κατάταξης των μοτοσικλετών, ενώ το προβάδισμα του Stephane Peterhansel (MINI) στα αυτοκίνητα μειώθηκε σε λιγότερο από 8 λεπτά από τους Robby Gordon και Krzysztof Hołowczyc. Φωτορεπορτάζ
O Nasser Al Attiyah έχει στόχο να κερδίζει κάθε μέρα επτά με οκτώ λεπτά, ώστε να διεκδικήσει τη νίκη του Rally Dakar 2012 μέχρι τον τερματισμό της Κυριακής 15/01 στη Lima του Περού
Rally Dakar 2012, 7η μέρα: Μικρές απώλειες για τους S. Peterhansel και C. Despres
Άλλοι Αγώνες, Κυρ 08/01/2012
Οι δύο Γάλλοι επικεφαλής της γενικής κατάταξης, στα αυτοκίνητα και τις μοτοσικλέτες αντίστοιχα, δεν έχασαν πολύ χρόνο κατά την 7η Ε.Δ. γύρω από το Copiapo της Χιλής, όπου ταχύτεροι ήταν οι Nasser Al Attiyah και Marc Coma. Ημέρα ξεκούρασης στις όχθες του Ειρηνικού ωκεανού η Κυριακή 8/01. Φωτορεπορτάζ
O Cyril Despres απάντησε στις "επιθέσεις" του Marc Coma και αύξησε το προβάδισμά του ξανά στα 10 λεπτά από τον Ισπανό
Rally Dakar 2012, 5η μέρα: Γαλλική υπόθεση!
Άλλοι Αγώνες, Παρ 06/01/2012
Το προβάδισμα του Stephane Peterhansel (MINI X-Raid) μειώθηκε στα 4 λεπτά από τον νικητή της ημέρας Krzysztof Holowczyc, ενώ αντίθετα ο Cyril Despres το αύξησε στα 10 λεπτά από τον Marc Coma, στην τελευταία Ειδική Διαδρομή επί αργεντίνικου έδαφους. Φωτορεπορτάζ
O Marc Coma ακολούθησε οριακό ρυθμό στην 4η Ειδική Διαδρομή για να μειώσει την υστέρησή του από τον Cyril Despes στα 8 λεπτά
Rally Dakar 2012, 4η μέρα: Αντεπίθεση των S. Peterhansel και M. Coma
Άλλοι Αγώνες, Πεμ 05/01/2012
Ο Γάλλος με το MINI All4 Racing κέρδισε με σημαντική διαφορά την 5η Ειδική Διαδρομή, από το San Juan στο Chilecito και ανέκτησε την πρωτοπορία του αγώνα, ενώ ο Nasser Al Attiyah έχασε σχεδόν κάθε ελπίδα για νίκη. Στις μοτοσικλέτες ο Marc Coma ήταν ταχύτερος και μείωσε τη διαφορά από τον Cyril Despres στα 8 λεπτά. Φωτορεπορτάζ   Βίντεο
O Krzysztof Holowczyc με το ΜΙΝΙ All4 Racing πήρε τα σκήπτρα στη γενική κατάταξη, καθώς η ομάδα X-Raid εξακολουθεί να κρατά την πρωτοπορία στην κατηγορία των αυτοκινήτων
Rally Dakar 2012, 3η μέρα: Νέοι πρωτοπόροι οι K. Holowczyc και C. Despres
Άλλοι Αγώνες, Τετ 04/01/2012
Ο Πολωνός της MINI X-Raid και ο Γάλλος της ΚΤΜ ανέβηκαν στην κορυφή της γενικής κατάταξης μετά τα 208-270 αγωνιστικά χιλιόμετρα της διαδρομής από το San Rafael στο San Juan, όπου ο Stephane Peterhansel είχε δύο κλαταρίσματα και ο Marc Coma ένα χρονοβόρο σφάλμα πλοήγησης. Φωτορεπορτάζ   Βίντεο
O Stephane Peterhansel, με το MINI All4 Racing, επιβεβαιώνει μέχρι στιγμής τον τίτλο του φετινού φαβορί - επιδιώκοντας φέτος να αγγίξει το ρεκόρ 10 νικών στο Ράλι Ντακάρ
Rally Dakar 2012, 2η μέρα: Πέρασαν πρώτοι οι S. Peterhansel και M. Coma
Άλλοι Αγώνες, Τρι 03/01/2012
Ο Γάλλος της MINI X-Raid στα αυτοκίνητα και ο Ισπανός της ΚΤΜ τέθηκαν επικεφαλής της γενικής κατάταξης του αγώνα μετά τη δεύτερη Ειδική Διαδρομή. Ταχύτερος της ημέρας ο Nasser Al Attiyah, που ανέβηκε από την 38η στην 6η θέση της γενικής. Φωτορεπορτάζ